ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

11.08.2016

Щодо обрання нового складу Ради учасників НДУ

Шановні члени Асоціації "УФТ"!

Розпочалось голосування за кандидатів до складу Ради учасників, яке відбувається з 02.08.2016 до 16.08.2016 включно. Взяти участь у голосуванні можна за посиланням.

Зверніть, будь ласка, увагу, що голосування відбувається за принципом: один учасник депозитарної системи - один бюлетень, тобто від одної юридичної особи буде прийнято тільки одне волевиявлення але голосувати можна за 14 кандидатів (по 7 за кожною квотою).

АУФТ пропонує короткий огляд позицій кандидатів щодо розвитку депозитарної системи та ролі Ради учасників НДУ у діяльності ЦД.

КАНДИДАТИ ВІД ДЕПОЗИТАРНИХ УСТАНОВ

Пятчаніна Олеся Сергіївна, ПАТ «Сітібанк». Головує в Раді учасників НДУ з початку її заснування, є активним учасником робочих груп з депозитарних питань при НКЦПФР. Олеся Сергіївна вважає, що в розвиток ЦД це   розробка програмного забезпечення у відповідності до міжнародних стандартів; можливість проведення операцій з учасниками ринку засобами системи SWIFT; виплата і погашення доходів, здійснюються через ЦД, що є Європейською практикою; інформація про всі корпоративні події емітентів повинна централізовано надаватися емітентами в ЦД, а далі від ЦД до ДУ; забезпечення можливості проведення загальних зборів акціонерів за допомогою віддаленого доступу з використанням електронного інтерфейсу ЦД. Роль Ради учасників бачить у побудові конструктивного  діалогу

Ульянов Володимир Георгійович, ПрАТ " МЕНЕДЖМЕНТ ТЕХНОЛОДЖІЗ". Є членом діючого складу Ради учасників НДУ, Головою Комітету з депозитарної діяльності СРО АУФТ. Володимир Георгійович   визнаний професійними учасниками фондового ринку експерт у депозитарних питання. В  НДУ від створення у 1999 році по червень 2016 року. Був Головою Правління НДУ, радником Голови Наглядової Ради. Пан Ульянов бачить розвиток роботи Центрального депозитарію виключно у відповідності до кращої європейської практики. А роль Ради учасників    тотожною ролі Комітету користувачів, згідно з SCDR.

Грєхова Зоя Сергіївна, ПРАТ "АЛЬТАНА КАПІТАЛ". Є членом діючого складу Ради учасників НДУ. Визначає роль Ради учасників у створенні найбільш прийнятних та гармонійних відносин між Центральним депозитарієм та його клієнтами (емітентами та ДУ), а також в полегшенні комунікацій між інфраструктурними елементами фондового ринку. Умовою розвитку ЦД бачить вдосконалення технологічної платформи, оптимізації оперативної роботи персоналу та адекватної тарифної політики з огляду на монопольне становище Депозитарію. Стаж роботи Зої Сергіївни на фондовому ринку 13 років.

Єфремова Богдана Зеновіївна, АТ «Райффайзен Банк Аваль». На думку пані Євремової Центральний Депозитарій, як один з головних елементів інфраструктури фондового ринку повинен стати локомотивом із впровадження новітніх практик депозитарного обліку та розрахунків. Це включає: - розвинені ІТ-технології, які гарантують максимальний рівень автоматизації процесів, мають належний рівень захисту, а також, передбачають використання SWIFT в якості одного з каналів зв‘язку; впровадження нових продуктів та сервісів для учасників (наприклад, централізоване джерело інформації щодо корпоративних подій); комплексну та адекватну систему управління ризиками; розвиток кореспондентської мережі; активну участь в обговоренні законопроектів спрямованих на модернізацію фондового ринку України. Раду учасників НДУ Богдана Зеновіївна бачить, як платформу для обміну ідеями, для винесення ініціатив, що стосуються розвитку Центрального Депозитарію, з огляду на стратегічні цілі Центрального Депозитарію та з урахуванням позицій учасників системи. Богдана Зеновіївна для наближення української депозитарної системи до найкращих глобальних стандартів готова повною мірою скористатися як локальним, так і міжнародним досвідом АТ «Райффайзен Банк Аваль», а також власними професійними знаннями, набутими за близько 20 років роботи в аналогічних структурах.

Бурлаченко Віта Володимирівна, ПАТ "ПУМБ". Стаж роботи на фондовому ринку 17 років. Член депозитарного комітету ПАРД. Діючий член Ради учасників НДУ. Віта Володимирівна підтримує модернізацію програмного забезпечення ЦД та розвиток дворівневої депозитарної системи в Україні, виступає за передачу в ЦД обліку державних ЦП, консолідацію на сайті ЦД інформації про корпоративні події з особливою інформацією емітента та клієнторієнтовний підхід формування тарифної політики ЦД за депозитарні послуги, Відзначає важливу роль ради учасників НДУ у підтримці функцій споживчого комітету та формуванні зворотнього зв’язку учасників депозитарної системи з ЦД.

Некрасова Ірина Петрівна, ТОВ "АРТ-КАПІТАЛ КАСТОДІ". Бачення Ірини Петрівни  щодо подальшого розвитку роботи Центрального депозитарію, в першу чергу, включає  розвиток профільного програмного комплекту, розвиток послуг для клієнтів та інтеграція в європейську облікову систему. Рада учасників, на її думку,  має бути комунікатором між ЦД та клієнтами, а також об'єднувати зусилля ЦД та клієнтів в розбудові облікової системи.

Пеняскін Юрій Іванович, ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА". Є членом діючого складу Ради учасників НДУ. Вважає, що ЦД має бути прогресивною, аполітичною установою, яка постійно удосконалює свої процеси по обслуговуванню своїх клієнтів, прислухається до потреб клієнтів. ЦД повинен забезпечити доступ до своїх послуг в рамках операційного дня, а також започаткувати систему персонального менеджера. Найближчим часом провести необхідні зміни для прийняття на обслуговування державних цінних паперів (ОВДП та муніципальні цінні папери). Програмне забезпечення ЦД має відповідати всім сучасним вимогам та законодавству, працювати без збоїв, забезпечувати можливість виконання всіх необхідних операцій. Забезпечувати можливість взаємодії з програмними комплексами клієнтів ЦД. Тарифна політика ЦД має бути прозорою і зрозумілою для клієнтів. Рада учасників вносить побажання та пропозиції щодо удосконалення та покращення роботи між ЦД та його клієнтами, а також передає практичне бачення проблем у процесах взаємодії між ЦД та клієнтом.

Кушнарьов Сергій Олександрович, ТОВ "Західний реєстр". Очолює відділ депозитарної діяльності, вважає, що перш за все треба завести іноземні цінні папери на фондовий ринок України.

Сапунцова Ганна Валеріївна, СП ТОВ "Драгон Капітал". Основним напрямком розвитку НДУ бачить повноцінне інтегрування в світову фінансову систему.

Ющенко Світлана Олександрівна, ПрАТ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «УКРНАФТОГАЗ». На думку Світлани Олександрівни подальший розвиток роботи ЦД має бути спрямований на надання якісних послуг учасникам фондового ринку.

Шпуталова Світлана Миколаївна, ПРАТ "АЛЬТЕРА ФІНАНС". Вважає, що подальший розвиток роботи ЦД повинен включати поліпшення інвестиційного клімату в країні шляхом створення прозорого механізму зберігання цінних паперів та відстеження зміни прав власності.

Гаража Юлія Леонідівна, ПАТ "БТА БАНК". Виділяє  на шляху до розвитку депозитарної системи активну роботу із залучення іноземних інвесторів до фондового ринку України, зокрема іноземних фінансових установ.

Лєшкова Наталія Леонідівна, ПрАТ "ІК "Ромекс-Інвест". Бачить роль Ради учасників НДУ в захисті інтересів учасників депозитарної системи.

Сторожук Олександр Володимирович, ТОВ "УКРЕКОБУДІНВЕСТ". Бажає працювати в Раді учасників депозитарної систему ПАТ «НДУ» та брати участь в розвитку Центрального депозитарію.

Ситенко Олена Віталіївна, ПАТ «КБ «ГЛОБУС». Має на меті пошук збалансованого підходу до потреб емітентів/інвесторів/депозитарних установ, врахування особливостей роботи різних депозитарних установ.

Прасолова Лариса Миколаївна, ТОВ "ОБ'ЄДНАНА РЕЄСТРАЦІЙНА КОМПАНІЯ". Існування Ради учасників в Центральному депозитарії - це підтвердження бажання використовувати провідний світовий досвід для розвитку депозитарної системи в Україні.

КАНДИДАТИ ВІД ЕМІТЕНТІВ ТА КУА

Круть Євген Юрійович, ПАТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО». Круть Євген є діючим постійним представником ПАТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» у Раді учасників депозитарної системи, має дев’ятирічний досвід роботи в сфері корпоративного управління та фондового ринку. Він бере активну участь майже у всіх засіданнях Ради учасників. За його участі менеджменту НДУ були запропоновані заходи щодо поліпшення клієнтського обслуговування, надані пропозиції щодо вдосконалення програмного забезпечення депозитарію, надані зауваження та пропозиції до тарифної політики. Подальша участь Євгена у Раді учасників буде безпосередньо пов’язана з поліпшенням якості послуг НДУ та подальшим розвитком НДУ за таким напрямами: поліпшення якості послуг, в яких НДУ є монополістом, за рахунок реформування системи відносин з клієнтом, впровадження сучасного клієнтського сервісу та кваліфікованої клієнтської підтримки (вдосконалення особистого кабінету, call center, персональні менеджери); оновлення програмного забезпечення, яке має бути багатофункціональним, гнучким до змін в регулюванні та способі надання послуг, враховувати сучасні тренди та потреби в депозитарній діяльності, відповідати європейським та світовим стандартам; розширення взаємовідносин з іноземними депозитарними установами, зокрема з Euroclear; розширення переліку послуг НДУ, вихід в конкурентне середовище (повідомлення акціонерів про корпоративні події через депозитарну систему, надання послуг з розкриття інформації, забезпечення заочного голосування на загальних зборах акціонерів та ін.). При цьому участь Ради учасників, як представника основних «стейкхолдерів» в діяльності НДУ, має відбуватись шляхом надання менеджменту НДУ оперативних, об’єктивних та кваліфікованих пропозицій, зворотного зв’язку з питань, що стосуються взаємовідносин депозитарію з його клієнтами та фондовим ринком, а також надання кваліфікованої консультаційної допомоги новому Правлінню НДУ для досягнення стратегічних цілей компанії.

Степаненко Андрій Васильович, ТОВ «КУА «ФІНЕКС-КАПІТАЛ». Стаж роботи на фондовому ринку – 18 років, з 2014 по 2016 роки був членом Правління ПАТ «НДУ», учасником робочих груп при НКЦПФР з питань методології регулювання професійної діяльності, удосконалення програмних продуктів, проведення депозитарної та клірингової діяльності та ін. Ключовою умовою розвитку НДУ бачить розбудову інституційної незалежності ЦД від акціонерів-регуляторів (НКЦПФР та НБУ). Рада учасників НДУ, переконаний Андрій Васильович, має стати реальним рупором всіх категорій клієнтів ЦД, незалежно від того, чи представлені вони у Раді. Так само і кожен член Ради учасників має бути відкритим до пропозицій та запитів професійної спільноти та готовий виносити на розгляд Ради непріоритетні для них особисто, але важливі для інших профучасників питання.

Румпа Сергій Юрійович, ПРАТ "ЦГЗК". Загальний стаж роботи Сергія Юрійовича на фондовому ринку 15 років,  з них з 2011 по 2015 роки у ПАТ «НДУ». Є діючим членом Ради учасників НДУ.  Основними напрямками розвитку Центрального депозитарію вбачає: модернізацію діючого програмного забезпечення та розробку нового з урахуванням сучасних ІТ-технологій та новацій; прийняття на обслуговування державних цінних паперів та облігацій місцевих позик від НБУ; перегляд тарифної політики з урахуванням побажань учасників депозитарної системи; спрощення технології розрахунків за правочинами щодо цінних паперів; удосконалення та розширення сервісів для клієнтів; розширення кореспондентських відносин з центральними депозитаріями інших країн; удосконалення функцій уповноваженого на зберігання; надання пропозицій щодо лібералізації законодавства в частині корпоративного управління та депозитарної системи. Головна роль Ради учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ» - це збереження балансу інтересів між учасниками депозитарної системи і ЦД.

Саад Шаді Мухамед, ПрАТ «БАХМАЦЬКЕ БПП». Кандидат працює на фондовому ринку України понад 15 років. Працював у ТЦБ, депозитарних установах, у компаніях інвесторах, є фахівцем в галузі корпоративного права, автором програм та доповідачем практичних семінарів, бере активну участь у законотворчій діяльності. Розвиток ЦД має забезпечувати основні потреби фондового ринку України, сприяти його розвитку, спрощувати доступу приватного інвестора на фондовий ринок. Також ЦД має бути осередком забезпечення непохитності права власності на корпоративні активи інвесторів, забезпечувати функціонування депозитарного обігу в Україні. Рада учасників ЦД має бути центром консолідації пропозицій учасників ринку щодо його покращення та розвитку, інструментом покращення інвестиційної привабливості Української економіки.

Нетак Борислав Борисович, ПАТ «КБ «ДНІПРОВСЬКЕ». Стаж роботи на фондовому ринку більше 10 років, наразі очолює Раду недержавного пенсійного фонду.

Харченко В’ячеслав Анатолійович, ПАТ «ФБ «ПЕРСПЕКТИВА». Стаж роботи на фондовому ринку складає більше 15 років. Дійсний член Ради учасників НДУ. В’ячеслав Анатолійович вважає, що НДУ має приймати більш активну участь в реформуванні національного фондового ринку, його інтеграції з інфраструктурою міжнародного ринку капіталу, нормотворчих ініціативах щодо імплементації європейських вимог та стандартів, а також спільно з операторами ринку поширювати функціонал та підвищувати якість послуг. Разом з тим, пріоритетним напрямом розвитку має стати модернізація програмного комплексу НДУ та впровадження інших ІТ-інновацій, спрямованих на забезпечення віддаленого доступу учасників депозитарної системи до послуг Центрального депозитарію, в т.ч. за допомогою WEB-інтерфейсів, підтримуючих надійні засоби електронного документообігу. Рада учасників депозитарної системи має ефективно консолідувати позицію численних учасників ринку, аби найбільш якісно та всебічно враховувати та захищати їх інтереси, знаходити найбільш оптимальні варіанти узгодження різних поглядів на ті чи інші питання, приймати рішення з урахуванням комплексного бачення розвитку депозитарної системи та національного ринку капіталу загалом.

Охременко Ірина Геннадіївна, ТОВ "КУА "ФІНІНВЕСТ-ГРУП". Вважає, що в Україні повинен бути один єдиний центральний депозитарій, який відповідає всім сучасним вимогам щодо рівня технічного забезпечення та клієнтського обслуговування.

Скоренко Ірина Вікторівна, ПрАТ «КУА «АЛЬТЕРА ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ». Вважає, що в умовах монопольного положення ПАТ "НДУ" Рада учасників є необхідним органом комунікації спільноти учасників фондового ринку та ЦД.

Сичік Вікторія Євгенівна, ПАТ "Веско".  Виступає за модернізацію діючого програмного забезпечення та розробка нового програмного забезпечення з урахуванням сучасних IT – технологій та новацій.

Лупій Богдан Олександрович, ПАТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС». З травня 2015 року очолює біржу ПФТС. Вважає, що серед основних напрямків розвитку ЦД  покращення роботи програмно-технічного комплексу НДУ, якісне та кількісне розширення послуг що надаються депозитарієм.

Іващенко Світлана Іванівна, ПАТ "УКРТЕЛЕКОМ". Рада учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ» має стати безпосереднім учасником сприяння розвитку Центрального депозитарію, виконувати функції з забезпечення врахування та захисту інтересів учасників депозитарної системи, шляхом надання рекомендацій які б мали позитивний вплив на діяльність учасників, та запровадження ініціатив Ради щодо основних напрямів діяльності, що мали б важливе значення для перспективи розвитку національного ринку.

Височанська Анна Василівна, ТОВ "КУА "ЕЛ. ДІ. АССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ".  Розвиток української депозитарної системи в напрямку, що не базується на жодній з апробованих моделей у світі; Автоматизація доступу клієнтів (емітентів, КУА, ДУ) до даних, що внесені в систему; автоматизація процесу внесення змін в реєстр (подача та формування змін до анкет рахунку в цінних паперів в електронному вигляді та внесення змін в реєстр після отримання оригіналів, розпечатаних та підписаних).

З повагою, Асоціація "УФТ".