ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

25.07.2018

НКЦПФР оприлюднила проект Порядку ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства

Шановні члени Асоціації «УФТ»!

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) оприлюднила для обговорення проект Порядку ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства.

Відповідно до пункту 24-1 статті 7 закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» до основних завдань НКЦПФР відноситься встановлення вимог, визначення порядку ведення та ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства.

Проектом пропонується встановити наступне:
- впровадження поняття «Заявник» - виключно юридична особа, яка подає документи до НКЦПФР для видачі Свідоцтва та внесення його до Реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства – та поняття «Оцінювач» - громадянин України, іноземець та особа без громадянства, яка склала кваліфікаційний іспит та одержала кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до вимог до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

- оцінювач зможе провести оцінку виключно  за наявності чинного Свідоцтва, виданого НКЦПФР заявнику та після внесення заявника та оцінювача до Реєстру.

- встановлюються окремі вимоги до Заявників та до Оцінювачів. Звернути увагу необхідно на вимогу до Заявників, що передбачає «наявність у штатному складі заявника не менш ніж 3 (трьох) оцінювачів, які здійснюють практичну оціночну діяльність на постійній основі та мають кваліфікаційне свідоцтво оцінювача за напрямом 2 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності» (спеціалізації 2.1 «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім прав на об'єкти інтелектуальної власності)»,  2.2 «Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності»). Хоча б один із оцінювачів заявника повинен мати чинний сертифікат, виданий однією із міжнародних організацій (АССА/CFА) та обов’язково бути залученим до проведення оціночної діяльності за зазначеним напрямом
Щодо вимог до Оцінювачів, то тут необхідно відмітити вимоги щодо забезпечення подання на рецензування до експертної ради саморегулівної організації оцінювачів виконаних звітів про оцінку перед здаванням їх замовнику та щодо забезпечення виконання вимог щодо підтримання належної ділової репутації згідно з Порядком.

Ознайомитись з проектом Закону можна на сайті НКЦПФР у розділі «Регуляторна діяльність».

Пропозиції та зауваження до проекту можна надсилати протягом одного місяця – до 24 серпня 2018 р. - на поштову адресу НКЦПФР: 01010,  м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30, департамент систематизації та аналізу фінансової звітності учасників ринків капіталу та пруденційного нагляду  або на e-mail Асоціації «УФТ» info@aust.com.ua.

З повагою,
Асоціація «УФТ».