ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

06.11.2018

НКЦПФР затвердила Концепцію реформи інфраструктури ринків капіталу в Україні

Шановні члени Асоціації «УФТ»!

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) повідомила, що на засіданні комісії від 26 жовтня 2108 року нею було затверджено Концепцію реформи інфраструктури ринків капіталу в Україні (Концепція).

Як зазначено у «Резюме Концепції», Концепція «описує юридичні рішення та зміни до законів України та основних підзаконних нормативно-правових актів, які необхідні для впровадження рекомендацій консультанта Oliver Wyman з питань реформи інфраструктури ринків капіталу України, наданих у Звіті Oliver Wyman від 13 березня 2017 року».

Концепція викладена у формі таблиці та має наступні розділи:

І. Кліринговий рівень.
Розділ фокусується на створенні моделі "легкого Центрального контрагента" (англ. light CCP) в Україні, а також охоплює питання управління, ризик-менеджменту, операційних та інших вимог до Центральних контрагентів.

ІІ. Депозитарна система та розрахунки.
Розділ перелічує зміни у законодавство, необхідні для наближення законодавства України до CSDR та пов’язаних правил ЄС.

ІІІ. Торговий репозиторій.
Відповідно до тексту Концепції торговий репозиторій, який планується створити в України, повинен відповідати вимогам встановленим у Європейському Союзі. За законодавством ЄС це доволі «кошторисний» елемент інфраструктури ринку, особливо якщо він будується для доволі незначного за обсягом ринку. Недарма у ЄС  таких інституцій зареєстровано усього 8, тобто не кожна країна ЄС має у своїй інфраструктурі ринку торговий репозиторій. Проте інформація про укладені деривативи з ринків країн, що не мають такої інституції, за договірними відносинами надсилається до обраного торгового репозиторію з переліку зареєстрованих ESMA . Зареєстровані ESMA торгові репозиторії: DTCC Derivatives Repository Plc (DDRL, previously DTCC Derivatives Repository Ltd.), Krajowy Depozyt Papierow Wartosciowych S.A. (KDPW), Regis-TR S.A., UnaVista Limited, CME Trade Repository Ltd. (CME TR), ICE Trade Vault Europe Ltd. (ICE TVEL), Bloomberg Trade Repository Limited, NEX Abide Trade Repository AB (https://www.esma.europa.eu/supervision/trade-repositories/list-registered-trade-repositories).

IV. Інші положення, до яких увійшли: оподаткування, нові технології та інформація про перехідний період та набрання чинності.

Якщо європейські фінансові регулятори, у тому числі регулятори фондового ринку, вже не перший і не другий рік говорять про фінансові інновації (FinTech), про необхідність їх розвитку та заохочення, то в українському варіанті, реалізованому у Концепції, у розділі висвітлюється лише одне питання, яке учасники ринку намагаються донести до регулятора з 2009 року, - запровадження електронного документообігу.

Загалом, Концепцією пропонується викласти Закон України "Про депозитарну систему України" у новій редакції та внести істотні зміни до положень про кліринг у Законі України "Про цінні папери та фондовий ринок" з урахуванням його нової редакції, передбаченої Законопроектом про ринки капіталу №9035. Концепція також містить детальний перелік інших змін до Закону України "Про Національний банк України", Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та інших законів, що регулюють сферу інфраструктури ринків капіталу. Очікується, що після внесення змін до законів, НКЦПФР та НБУ оновлять власні підзаконні нормативно-правові акти з метою приведення їх у відповідність.

Отже, ознайомитись з Концепцією можна на сайті НКЦПФР за посиланням https://www.nssmc.gov.ua/documents/kontseptsya-reformi-nfrastrukturi-rinkv-kaptalu-v-ukran/

З повагою, Асоціація «УФТ».


Останні новини
20.03.2019 р.
15.03.2019 р.
14.03.2019 р.
14.03.2019 р.
13.03.2019 р.
13.03.2019 р.
13.03.2019 р.
12.03.2019 р.
07.03.2019 р.
07.03.2019 р.