ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

27.11.2018

22 листопада відбулась публічна дискусія: Етична поведінка як запорука сталого розвитку бізнесу та ринку

Шановні члени Асоціації «УФТ»!

Повідомляємо, що 22 листопада у Києві відбулась публічна дискусія: Етична поведінка як запорука сталого розвитку бізнесу та ринку, на якій був присутній представник Асоціації «УФТ».

Організаторами дискусії виступили Асоціація інвестиційних професіоналів CFA Ukraine і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України.

Перша частина дискусії включала в себе виступ директора з етики та професійних стандартів  CFA  Institute Майкла Макмілана. Виступ був присвячений розгляду реальних етичних дилем,  з якими зустрічаються фахівці на фінансовому ринку. Говорили про те, як уникнути «етичних пасток» чи впоратись з ними, та як може допомогти служба комплаєнсу.

Відео-запис лекції з питань практичного застосування етичних принципів Майкла Макмілана, CFA, директора з етики та професійних стандартів CFA.

Під час другої частини дискусії Григорій Овчаренко, голова підрозділу з управління локальними активами групи ICU, Андрій Рибальченко, генеральний директор УАІБ, Олексій Кий, президент ПАРД та Олексій Соболев, президент CFA Society Ukraine, шукали відповідь на питання; як зробити етичні принципи дієвим механізмом регулювання поведінки учасників фондового ринку.

Представники саморегулівних організацій професійних учасників фондового ринку (СРО) були солідарні, звертаючи увагу на правові обмеження СРО при здійснення контролю етичних стандартів, незважаючи на те, що кожна з асоціацій має власні кодекси етики, які повинні виконуватись членами таких асоціацій, та має досвід при розгляді справ за порушення етичних норм. Такі обмеження виникають, оскільки членами Асоціації є юридичні особи – професійні учасники фондового ринку, а не фізичні особи – сертифіковані фахівці, які безпосередньо контактують з клієнтами.

Як представник ринку, Григорій Овчаренко, зазначив, що прикладом для українського фінансового середовища може бути “Кодекс етики і стандартів професійної поведінки CFA Institute”. Кодекс є своєрідною “Біблією” для власників сертифікату CFA про стандарти професійної поведінки, дотримання цілісності ринків капіталу, обов’язків перед клієнтами, правил інвестиційного аналізу, дотримання етичних стандартів у разі виникнення конфлікту інтересів і вимог до професійної поведінки членів і кандидатів програми CFA. Порушення норм Кодексу у CFA-спільноті вважається неприпустимим і власник сертифікату тричі подумає перед тим, як вчинити будь-яку дію, що не узгоджується з Кодексом.

Крім цього Григорій Овчаренко вважає, що в Україні необхідно підвищувати цінність сертифікату фахівця фондового ринку, через реформування системи підготовки та атестації спеціалістів фондового ринку з обов’язковим додаванням блоку з етичних стандартів, запровадження найкращих практик ведення інвестиційної діяльності, підвищення кваліфікаційних вимог до сертифікованих фахівців, рівня їх знань, посилення відповідальності.

Відео-запис дискусії «Етична поведінка як запорука сталого розвитку бізнесу та ринку» за участі Олексія Соболева, CFA, президента CFA Society Ukraine, Олексія Кия, президента ПАРД, Андрія Рибальченко, генерального директора УАІБ та Григорія Овчаренко, керівника з управління місцевими активами ICU.

Дискусія, а також питання з зали показали, що сьогодні стандарти етики та питання їх запровадження не мають єдиного підходу, проте усі учасники погоджуються, що етичні стандарти повинні стати такою самою складовою підготовки фахівців фондового ринку, як і знання нормативної бази.

З повагою, Асоціація «УФТ».


Останні новини
25.04.2019 р.
24.04.2019 р.
24.04.2019 р.
15.04.2019 р.
12.04.2019 р.
10.04.2019 р.
10.04.2019 р.
05.04.2019 р.
05.04.2019 р.
05.04.2019 р.