ЄДРПОУ: 
Пароль: 


Семінар "Електронний документообіг для професійних учасників фондового ринку"

Відбувся семінар АУФТ з електронного документообігу для професійних учасників фондового ринку.

Асоціація «Українські Фондові Торговці» 14 травня 2015 року провела семінар на тему "Електронний документообіг для професійних учасників фондового ринку".

Від початку діяльності СРО АУФТ впровадження та розвиток електронного документообігу, автоматизація професійної діяльності на фондовому ринку та комунікацій між учасниками ринку було виділено в окрему і одну з ключових задач. Вже не перший рік члени АУФТ мають можливість користуватись програмно-технічним комплексом для електронного документообігу BIT еTradeMail та програмним продуктом BIT eReport (що забезпечує ведення внутрішнього обліку торговців цінними паперами та формування адміністративних даних до НКЦПФР відповідно до вимог чинного законодавства). Ці програмні продукти, як і інші програмні рішення для професійних учасників фондового ринку, розроблені національним розробником програмного забезпечення - ТОВ “БІТ-Продакшн”.

Поступовий перехід на електронний документообіг (звітність учасників фондового ринку до НКЦПФР, СРО, фіскальних органів, Держфінмоніторингу, інформаційний обмін з депозитарієм, фондовими біржами тощо) вже зберіг фондовому ринку немало ресурсів: тони паперу, на якому до цього оформлювались правочини чи адміністративні дані, квадратні метри приміщень, необхідних для їх зберігання цих документів, години роботи фахівців професійних учасників. Проте все ще значна частина інформаційної взаємодії учасників фондового ринку продовжує генерувати паперові документи. «В рамках семінару ми розглянули чимало актуальних питань щодо електронних документів: організації їх зберігання, використання як первинних документів у податковій сфері, проте найважливішим питання залишається безпосередньо організація процесу ЕДО між професійними учасниками фондового ринку. Якщо електронний документообіг між регуляторами та учасниками ринку, вже започатковано, то, наприклад, між ТЦБ, депозитарними установами та КУА продовжується друк паперових документів», розповідає Єлізавета Ревіло Президент Асоціації "УФТ».

«У учасників ринку все ще залишаються стереотипи щодо використання ЕДО – щодо зберігання електронних документів, захищеності каналів зв’язку, інтеграції даних до інших програмних продуктів, що ними використовуються. Тому дуже важливо проводити такі освітні заходи, де ми можемо разом із професійними учасниками розібратись із законодавчими та технологічними нюансами. Ми збираємо всі питання та будемо включати їх в наступні семінари», підсумовує Єлізавета Ревіло.