ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

16.03.2015

Затверджено позицію Комітету з питань обліку та оподаткування щодо проекту наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції відносно заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи»

16 березня 2015 року відбулося засідання Комітету з питань обліку та оподаткування.

Для вирішення питань, що надані членами Асоціації "УФТ" стосовно обговорення проекту майнової декларації за 2014 р., Комітет з питань обліку та оподаткування Асоціації "УФТ" розглянув законодавчі вимоги відносно заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та звертає увагу на наступне.
 
На сайті ДФСУ розміщено проект наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції відносно заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».
 
Документ розроблено на виконання Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII, яким передбачено зміни до порядку оподаткування фізичних осіб, в т.ч.:
- для платників ПДФО, у яких протягом року оподатковувані доходи перевищують 120 розмірів мінімальної заробітної плати, надано право на повернення податку з бюджету за наявності від’ємного значення результату перерахунку річної загальної суми оподатковуваних доходів;
- підвищення рівня прогресивної шкали ПДФО з 17% до 20%;
- розширення бази оподаткування військовим збором, зокрема, у відношенні доходів громадян, отриманих від осіб, які не є податковими агентами.

Так, на відміну від вимог наказу Міністерства доходів і зборів від 11.12.2013 р. № 793, яким затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію по її заповненню, у проекті додатку Ф4 до декларації за 2014 р. «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб за доходами, отриманими від операцій з інвестиційними активами» розділ ІІ, крім зобов’язань з ПДФО, містить у рядку 6 зобов’язання з військового збору від операцій з інвестиційними активами.

Розрахунок значення податкових зобов’язань з військового збору визначається шляхом множення позитивного значення інвестиційного прибутку на ставку збору 1,5 % та окремо декларується
- сума збору, утриманого (сплаченого) податковим агентом, та
- яка підлягає сплаті до бюджету самостійно платником податків за результатом звітного року.

З огляду на наведене вище, Комітет з питань обліку та оподаткування Асоціації "УФТ" затвердив наступну позицію: проект наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції відносно заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» не потребує зауважень та пропозицій.

На цьому ж засіданні Головою Комітету було обрано Харебову Наталію Євгенівну.

З повагою, Асоціації «УФТ».