ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

20.03.2015

25 березня 2015 року відбудеться засідання Комітету з торгової діяльності.

Як відомо, що з набуттям чинності Закону України "Про депозитарну систему України" у 2013 році змінився механізм здійснення операцій з цінними паперами за принципом "поставка проти оплати".

Після введення "нового" механізму, торговці цінними паперами, укладаючи договори/контракти від свого імені, за рахунок та в інтересах клієнта за принципом "поставка проти оплати", що передбачають виконання сторонами такого договору своїх зобов'язань у майбутньому, зіштовхнулись з проблемою щоденного виконання показників продуктивності, передбачених "Положенням щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами", затвердженим  Рішенням НКЦПФР №1900 від 25.12.2012 року (далі - Рішення або Положення №1900).

Асоціація "УФТ" 02.09.2014 року звернулась до НКЦПФР та ПАТ "РЦ" з пропозицією розглянути шляхи вирішення вищезазначеного проблемного питання (Листи про звернення Асоціації до НКЦПФР та ПАТ "РЦ" додаються).

У відповіді НКЦПФР №17/01/17809/НК від 25.09.2014 року на лист Асоціації, повідомляється, що НКЦПФР планується внесення змін до Рішення №1900, у тому числі, стосовно перегляду пруденційних нормативів для вимірювання та оцінки ризиків торговців цінними паперами, методики розрахунку пруденційних показників, а також їх нормативних значень, передбачених Положенням (Рішення №1900).

Окремо зазначаємо, що 21 листопада 2014 року вже відбувалось засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ", на якому були обговорені проблемні питання торговців цінними паперами, які виникають при дотриманні показників продуктивності відповідно до Рішення №1900 та одноголосно схвалено наступну позицію щодо порядку розрахунку показників продуктивності торговців цінними паперами, а саме, "при розрахунку показників продуктивності згідно із Положенням щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, відповідно до Рішення №1900 не повинна враховуватись сума договорів на виконання, розрахунки за якими проводяться за принципом "поставка цінних паперів проти оплати"".

Нажаль, наразі зміни до Рішення №1900 НКЦПФР не внесені.

На своєму засіданні 25 березня 2015 року Комітет з торгової діяльності розгляне на прикладі актуальну ситуацію, коли у торговця цінними паперами розрахункові значення показників продуктивності не відповідають встановленим нормативним значенням. В такому випадку, торговець цінними паперами повинен протягом 30 календарних днів здійснити заходи щодо приведення значення пруденційного показника у відповідність до нормативного значення (ч.1. п. 8. Положення про систему нагляду за дотриманням професійними учасниками фондового ринку пруденційних нормативів у їх діяльності, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.06.2014 року №731, далі - Рішення №731). 

Відповідно до п.9. Рішення №731, передбачено, що у разі якщо розрахункове значення пруденційного показника не буде відповідати встановленому нормативному значенню, то такий професійний учасник протягом 10 календарних днів після закінчення 30-денного терміну, повинен підготувати та надати до НКЦПФР план заходів щодо поліпшення свого фінансового стану (далі - План заходів).

 З метою практичного застосування вимог законодавства про складання Плану заходів щодо поліпшення фінансового стану, передбаченого Рішенням №731 НКЦПФР, Комітет з торгової діяльності Асоціації "УФТ" розгляне ПРИМІРНИЙ План заходів щодо поліпшення фінансового стану, розроблений Асоціацією та надасть свої рекомендації щодо можливості його використання членами Асоціації.

 Слідкуйте за роботою Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ" на сторінці Комітету - http://aust.com.ua/Komiteti.aspx

 З повагою, Асоціація