ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

26.03.2015

Комітет з торгової діяльності рекомендує для використання Примірний План заходів щодо поліпшення фінансового стану профучастника, що передбачений Рішенням НКЦПФР від 03.06.2014 р. №731

25.03.2015 року відбулось чергове засідання Комітету з торгової діяльності Асоціації "УФТ".

На засіданні члени Комітету розглянули ситуацію, що склалась із набуттям чинності Закону України "Про депозитарну систему України" у 2013 році, який змінив механізм здійснення операцій з цінними паперами.

Після введення "нового" механізму, торговці цінними паперами, укладаючи договори/контракти від свого імені, за рахунок та в інтересах клієнта за принципом "поставка проти оплати", що передбачають виконання сторонами такого договору своїх зобов'язань у майбутньому, зіштовхнулись з проблемою щоденного виконання показників продуктивності, передбачених "Положенням щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами", затвердженим Рішенням НКЦПФР №1900 від 25.12.2012 року (далі – Рішення або Положення №1900).
Також, було запропоновано розглянути на прикладі актуальну ситуацію, коли у торговця цінними паперами розрахункові значення показників продуктивності не відповідають встановленим нормативним значенням та порядок його дій відповідно до існуючої нормативної бази.

Відповідно до ч.1. п. 8. Положення про систему нагляду за дотриманням професійними учасниками фондового ринку пруденційних нормативів у їх діяльності, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.06.2014 року №731 (далі – Рішення №731), торговець цінними паперами повинен протягом 30 календарних днів здійснити заходи щодо приведення значення пруденційного показника у відповідність до нормативного значення
П.9. Рішення №731, передбачає, що у разі якщо розрахункове значення пруденційного показника не буде відповідати встановленому нормативному значенню, то такий професійний учасник протягом 10 календарних днів після закінчення 30-денного терміну, повинен підготувати та надати до НКЦПФР План заходів щодо поліпшення свого фінансового стану (далі - План заходів).

Фахівцями апарату Асоціації "УФТ" на запит членів асоціації був розроблений ПРИМІРНИЙ План заходів, що може бути використаний для подання до НКЦПФР.

Розглянувши ПРИМІРНИЙ План заходів  та з метою практичного застосування вимог про складання Плану заходів щодо поліпшення свого фінансового стану, передбаченого Рішенням №731 НКЦПФР, Комітет з торгової діяльності Асоціації "УФТ" затвердив наступну позицію:

Рекомендувати професійним учасникам фондового ринку до застосування у роботі ПРИМІРНИЙ План заходів щодо поліпшення фінансового стану професійного учасника, розроблений Асоціацією "УФТ", у випадку, коли у торговця цінними паперами розрахункові значення показників продуктивності не відповідають встановленим нормативним значенням з причин укладання договорів/контрактів від свого імені, за рахунок та в інтересах клієнта за принципом "поставка проти оплати", що передбачають виконання сторонами такого договору своїх зобов’язань у майбутньому.

З повагою, Асоціація "УФТ".