ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

12.02.2016

12  лютого 2016 р. Комітет з обліку та оподаткування АУФТ затвердив позицію питання щодо відображення сум дооцінок/уцінок цінних паперів у складі фінансового результату (прибутку/збитку) до оподаткування, починаючи з 01.01.2015 року, згідно норм Податкового кодексу України.

Шановні члени Асоціації!

Повідомляємо, що 12  лютого 2016 р. Комітет з обліку та оподаткування АУФТ провів обговорення питання щодо відображення сум дооцінок/уцінок цінних паперів у складі фінансового результату (прибутку/збитку) до оподаткування, починаючи з 01.01.2015 року, згідно норм Податкового кодексу України.

За результатом обговорення Комітетом висловлено позицію:

МСБЗ 9 дозволяє суб’єктам господарювання прийняти нескасовне рішення відображати суми змін справедливої вартості цінних паперів в іншому сукупному доході, починаючи з 01.01.2015 р. Як наслідок, суми дооцінок не будуть відображені у складі фінансового результату (прибутку/збитку) до оподаткування і не будуть збільшуватимуть об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Уцінка цінних паперів з метою оподаткування може порівнюватись з дооцінкою таких цінних паперів, проведеною до 01.01.2015 р.

Позиція щодо методів оцінки повинна бути чітко аргументована і закріплена в обліковій політиці підприємства.

Ознайомитись з повною формою матеріалів засідання (аналіз нормативних актів).

З повагою, Асоціація.