ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

11.05.2019

Мінфін затвердив узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування операцій обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета

Шановні члени Асоціації «УФТ»!

Рекомендуємо ознайомитись із текстом узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування операцій обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета, яка була затверджена Наказом Міністерства фінансів України  від 26 квітня 2019 року № 181.

Порядок обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи (осіб, що діють спільно), яка є власником домінуючого контрольного пакета акцій, визначено статтею 652 Закону України від 17.09.2008 № 514-VІ «Про акціонерні товариства».

Згідно з частиною 15 статті 652 Закону № 514 придбання акцій заявником вимоги та продаж цих акцій акціонерами не потребує обов'язкової участі торговця цінними паперами та отримання ліцензії на здійснення валютних операцій або інших дозволів та погоджень державних органів, у тому числі Національного банку України.

Для акціонерів результатом операцій з обов’язкового продажу акцій на вимогу власника домінуючого контрольного пакета акцій є виникнення доходу, який включається до розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, податком на доходи фізичних осіб та військовим збором відповідно до чинних норм та положень, встановлених Податковим кодексом України (далі - Кодекс).

У податковій консультації надається розгорнута відповідь на наступні питання, у тому числі щодо виконання резидентами функцій податкового агента:
1. Як оподатковуються операції резидента - юридичної особи, яка є платником податку на прибуток підприємств, з продажу акцій, проведеного через рахунок умовного зберігання (ескроу) на вимогу заявника - власника домінуючого контрольного пакета акцій, який є:
- резидентом - юридичною особою;
- резидентом - фізичною особою, яка не є самозайнятою особою;
- нерезидентом - юридичною особою;
- нерезидентом - фізичною особою;
- постійним представництвом нерезидента?

2. Як оподатковується дохід нерезидента - юридичної особи, отриманий від продажу акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу) на вимогу заявника - власника домінуючого контрольного пакета акцій, який є:
- резидентом - юридичною особою, яка є платником податку на прибуток підприємств;
- резидентом - фізичною особою, яка не є самозайнятою особою;
- постійним представництвом нерезидента?

3. Як оподатковується дохід нерезидента - юридичної особи, отриманий від продажу акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу) на вимогу заявника - власника домінуючого контрольного пакета акцій, який є:
- нерезидентом - юридичною особою, яка не здійснює господарську діяльність в Україні через постійне представництво;
- нерезидентом - фізичною особою?

4. Як оподатковується дохід резидента - фізичної особи, отриманий від продажу акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу) на вимогу заявника - власника домінуючого контрольного пакета акцій, який є:
- резидентом - юридичною особою;
- резидентом - фізичною особою, яка не є самозайнятою особою;
- нерезидентом - юридичною особою;
- нерезидентом - фізичною особою?

5. Як оподатковується дохід нерезидента - фізичної особи, отриманий від продажу акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу) на вимогу заявника - власника домінуючого контрольного пакета акцій, який є:
- резидентом - юридичною особою;
- резидентом - фізичною особою, яка не є самозайнятою особою?

6. Як оподатковується дохід нерезидента - фізичної особи, отриманий від продажу акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу) на вимогу заявника - власника домінуючого контрольного пакета акцій, який є:
- нерезидентом - юридичною особою;
- нерезидентом - фізичною особою?

Завантажити Узагальнюючу податкову консультацію.

З повагою, Асоціація «УФТ».


Останні новини
21.02.2020 р.
21.02.2020 р.
20.02.2020 р.
20.02.2020 р.
20.02.2020 р.
13.02.2020 р.
10.02.2020 р.
07.02.2020 р.
06.02.2020 р.
05.02.2020 р.