ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

16.12.2021

Пропозиції Асоціації «УФТ» до проекту Закону України № 5865 від 26.08.2021

Шановні члени Асоціації "УФТ"!

Асоціація «Українські фондові торговці» (Асоціація «УФТ») звернулася до Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики щодо напрямів доопрацювання проекту Закону України № 5865 від 26.08.2021 під час його підготовки до другого читання.

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" та деяких інших законодавчих актів України щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72651) прийнято за основу 14.12.2021 р.

Законодавче впорядкування питань регулювання організованих ринків має дуже велике значення для фінансової системи України, отже недивно, що цьому проєкту передувала низка інших нормотворчих ініціатив та тривалі дискусії. Адже необхідно забезпечити адекватні стимули для розвитку ринків капіталу та організованих товарних ринків України, підвищити довіру до ринків, захистити права інвесторів, знайти баланс між інтересами учасників ринку, врахувати європейську правову основу та кращі регуляторні практики.

Щиро сподіваємося, що врахування позиції та інтересів учасників ринку дозволить прийняти Закон, який буде дійсно потрібний не одному лише регулятору (задля збільшення фінансових та регуляторних можливостей), а ринку загалом.

Попри те, що за наслідком нещодавніх законодавчих змін на ринках капіталу позитивний вплив нажаль поки що не надто помітний, ми впевнені, що законодавче впорядкування питань регулювання підвищить його передбачуваність та створить передумови для реального підвищення довіри внутрішніх та міжнародних інвесторів, розширення кола привабливих фінансових інструментів та покращення інвестиційного клімату, що є запорукою для розвитку національної економіки.

Лист Асоціація «УФТ» та пропозиції для ознайомлення додаються.

З повагою, Асоціація "УФТ".