ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

13.11.2013

Асоціація "УФТ" запропонувала проект Змін до Положення щодо пруденційних нормативів діяльності з торгівлі цінними паперами

Шановні члени Асоціації "УФТ"!

08 лютого 2013 р. набрало чинності Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами, затверджене Рішенням НКЦПФР № 1900 від 25.12.2012 р., відповідно до якого для торговців цінними паперами встановлено обов'язок розраховувати обов'язкові до виконання пруденційні нормативи та звітувати щодо їх виконання до НКЦПФР. Відповідно до зазначеного вище Рішення НКЦПФР окремі пункти Положення (пункт 6 глави 2, пункти 3 та 4 глави 3, пункти 6 глави 4, пункти 4 глави 5, глави 6 розділу II), які встановлюють нормативні значення показників пруденційних нормативів, набирають чинності з 01 січня 2014 року. Отже, сьогодні торговці цінними паперами надають інформацію щодо розрахунку пруденційних нормативів до НКЦПФР в апробаційному режимі, без застосування заходів впливу.

 У вересні відбулось засідання Комітету з питань моніторингу, пруденційного й консолідованого нагляду та інформаційної політики НКЦПФР, на якому було розглянуто питання про дотримання торговцями цінними паперами вимог зазначеного вище Положення.
 
 За даними, що були надані на засідання Комітету департаментом регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж, більше ста торговців цінними паперами не дотримуються пруденційного нормативу щодо розміру регулятивного капіталу, у відповідності до отриманих ліцензій.
  
 Планом роботи Комітету на 2013 рік передбачено схвалення проекту рішення Комісії «Про схвалення рішення «Про внесення змін до Положення щодо пруденційних нормативів  професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами» та наразі Асоціація "УФТ" приймає участь у роботі над проектом Змін.
 У зв'язку з цим, Асоціація "УФТ" розробила пропозиції щодо внесення Змін до Положення, які у свою чергу були опрацьовані та схвалені Комітетом з торгової діяльності, (http://aust.com.ua/KomitetPropositions.aspx), та надала їх до НКЦПФР.
  
 01 листопада на сайті НКЦПФР був оприлюднений для обговорення проект Рішення Про затвердження змін до Рішення НКЦПФР від 25.12.2012 №1900, у якому враховані пропозиції Асоціації "УФТ".
 Пропонуємо Вам ознайомитись із Порівняльною таблицею та у разі виникнення питань та пропозицій направляти їх на електрону скриньку Асоціації "УФТ": info@aust.com.ua., оскільки робота Асоціації "УФТ" у цьому напрямку триває.

 З повагою,  апарат Асоціації "УФТ".