ЄДРПОУ: 
Пароль: 

Про Асоціацію Діяльність Новини Запитання до СРО Контакти Мапа сайту

07.11.2018

НКЦПФР планує запуск Системи фінансової звітності у першому кварталі 2019 року

Шановні члени Асоціації «УФТ»!

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) повідомила про впровадження за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та Програми EU-FINSTAR системи подання фінансової звітності в єдиному електронному форматі ХBRL для низки підприємств.

Відповідно до статті 12-1 закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», подавати фінансову звітність у рамках нової Системи повинні будуть підприємства, що становлять суспільний інтерес:
- підприємства - емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів або  щодо  цінних  паперів  яких здійснено   публічну  пропозицію;
- банки;
- страховики;
- недержавні пенсійні фонди;
- інші  фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів,  що  належать до мікропідприємств та  малих  підприємств);
- підприємства,  які відповідно  до  закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» належать до великих підприємств.

Нова система дозволить здійснювати збирання, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінансової звітності підприємств у єдиному електронному форматі – в стандарті XBRL. 

XBRL (з англ. eXtensible Business Reporting Language – «розширювана мова ділової звітності») – це відкритий стандарт обміну бізнес-інформацією. У західних країнах він є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Меморандум про взаєморозуміння щодо розробки і запровадження Системи фінансової звітності (надання звітності у форматі XBRL)  підписали очільники Міністерства фінансів Україні, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Нова Система фінансової звітності запроваджуватиметься на базі НКЦПФР.

Система має спростити ведення бізнесу для українських компаній, оскільки вони будуть подавати обов’язкову фінансову звітність за принципом «єдиного вікна»: в одному універсальному форматі для всіх регуляторів фінансового ринку (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк України, Міністерство фінансів України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг). Раніше фінансова звітність подавалась кожному регулятору окремо, при цьому формати подачі звітів відрізнялись один від одного.

Запуск такої системи планується у І кварталі 2019 року.

З повагою, Асоціація «УФТ».


Останні новини
20.03.2019 р.
15.03.2019 р.
14.03.2019 р.
14.03.2019 р.
13.03.2019 р.
13.03.2019 р.
13.03.2019 р.
12.03.2019 р.
07.03.2019 р.
07.03.2019 р.